پائولو کوئلیو می گوید: تنها یک چیز وجود دارد که یک رویا را غیر ممکن می کند و آن ترس از شکست است.”

ترس از شکست یکی از بزرگ ترین کابوس های بشر از گذشته تا امروز بوده است، بسیاری از افراد از شکست متنفر هستند چون آن را مقابل موفقیت، رشد، پیشرفت و کمال می دانند و به همین دلیل با چشیدن طعم تلخ آن دچار ناامیدی شده و دست از تلاش می کشند.

اما اگر شکست واقعا نقطه مقابل موفقیت است پس باید گفت افراد موفق دنیا هرگز رنگ شکست را به خود ندیده اند! اما آیا این ادعا حقیقت دارد؟ برای پاسخ به این سوال کافیست برگ های تاریخ را ورق بزنیم …

دنیس ویتلی می گوید:

شکست باید معلم ما باشد … عدم موفقیت نوعی تاخیر است نه شکست. یک انحراف موقتی است نه یک بن بست نهایی. تنها زمانی که هیچ چیزی نگوییم، هیچ کاری نکنیم و هیچ چیزی نباشیم می توانیم از شکست جلوگیری کنیم!”

بی شک بدون شکست حرکت به جلو وجود نخواهد داشت در حالی که با شکست خوردن در زندگی است که می توانیم در نهایت به جایی که واقعا به آن تعلق داریم برسیم، زیرا شکست یک وضعیت موقتی است اما تسلیم شدن در برابر آن می تواند به شکست واقعی منتهی شود.

بسیاری از ما از شکست هیولایی ترسناک ساخته ایم حال آن که از نظر دانشمند مشهوری همچون ادیسون ناکامی یک امر کاملا طبیعی در زندگی بشر است، آن جا که می گوید:

تو به من یک مرد کاملا راضی و موفق نشان بده تا من یک شکست را به تو نشان دهم.”

کلمه شکست اگرچه در ابتدا بار منفی به همراه دارد اما اگر از ترس های خود عبور کنیم شکست می تواند همانند یک راهنما جهت درست در مسیر موفقیت را به ما نشان دهد، کافیست به شکست نه به عنوان عامل بازدارنده بیرونی موفقیت، بلکه به عنوان بخش جدایی ناپذیر روح خود نگاه کنیم که برای پیشرفت به آن نیاز خواهیم داشت.

ترس از شکست یکی از بزرگ ترین کابوس های بشر

دل پیچه رو چطوری درمان خونگی کنیم

روش درمانی خاص برای افرادی که از چاقی ناراحتند

شکست ,یک ,های ,” ,بشر ,کنیم ,از شکست ,را به ,ترس از ,های بشر ,هیچ چیزی

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اموزش ساخت وبلاگ و کار با ان مشاوره خرید اهن دانلود کتاب اندیشه اسلامی ۲ سبحانی همراه خلاصه کتاب ره پویان دانش لوکس استور ارومیه نیوز بازرگانی شریعتی خودِ خودِ من آسمون گلد کوین (GOLD COIN)